• Владилен Шевчук

Передовий ортопедичний робот прибув в Хадасса минулого тижня і вже рятує життя!У травні 2021 року клініка знову розширила асортимент роботизованих систем в своїх операційних і придбала унікальну установку "Mazor X stealth addition" компанії "Medtronic". Інноваційна установка створена на основі розробок фахівців клініки і поки є єдиною в Ізраїлі.

"Основна перевага даного робота полягає в можливості синхронізувати роботу двох систем комп'ютерної навігації, які до цього часу діяли окремо. В результаті найскладніші операції стають набагато простішими, точними і безпечними. Наприклад, ми нещодавно прооперували за допомогою 70-річну жінку, протягом тривалого часу страждала від інфекції хребта, яка незабаром повинна була пошкодити нерви і привести до повного паралічу. Через віку пацієнтки відкрита операція була неможлива, а антибіотики не допомагали. Новий робот дозволив нам виконати малоінвазивне втручання без розрізу, стабілізувати хребці за допомогою гвинтів і вичистити накопичився гній без небезпеки пошкодити хребет і майже без кровотечі ", - розповідає завідувач відділенням лікування деформацій хребта і ведучий спинальний хірург клініки" Хадасса "доктор Джош Шредер.

Для персоналу клініки "Хадасса" роботизована хірургія не є чимось новим. Доктор Шредер робить до 15 операцій на хребті в тиждень, з них 3-4 проходять за участю роботів. Крім установки "Mazor X stealth addition" в клініці «Хадасса» давно і успішно використовують навігаційну систему ACMazor Robotics Renaissance для точних і безпечних операцій по установці гвинтів в хребті. Інший робот, Siemens Artis Zeego, забезпечує отримання тривимірної візуалізації в реальному часі під час хірургічних втручань, усуваючи необхідність в КТ-скануванні до і рентгенівських знімках після операції. А мініатюрний біло-синій робот, названий ROSA (абревіатура від Robotic Surgical Assistant) допомагає лікарям замінювати колінні суглоби пацієнтів, підказуючи їм оптимальний метод дій на підставі індивідуальної інформації з анатомії пацієнта. (написано за матеріаламі інтернеру)Професор Меїр Лібергалль, завідувач департаментом ортопедії клініки "Хадасса", пояснив можливості нового робота "Mazor X stealth addition": "Ця установка є плодом двох десятиліть роботи провідних спінальних хірургів клініки" Хадасса "і поєднує в собі останні досягнення в області штучного інтелекту, комп'ютерної навігації і роботизованою хірургії. Вона дозволяє спланувати операцію до найдрібніших подробиць за допомогою симуляції, зводячи до мінімуму можливість найменшої помилки. Вже на цьому тижні ми знову скористаємося цим чудовим інструментом ".

Департамент ортопедії клініки "Хадасса" ось уже понад 15 років лідирує в Ізраїлі і в світі в області роботизованою хірургії, не тільки постійно впроваджуючи інноваційні технології, але і сприяючи їх створення.